UEFA Europa League
Home | Scoreboard | Match Schedule | Standings | Clubs
Scoreboard
Previous Day | Thu., July 19 | Next Day

First Qualifying Rd
Full Time
Tobol Kostanay 2-0 Samtredia
Kostanay Central Stadium
Aggregate: Tobol Kostanay 3-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Kairat 7-1 UE Engordany
Almaty Central Stadium
Aggregate: Kairat 10-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Dinamo Minsk 1-2 Derry City FC
Dinamo Stadium
Aggregate: Dinamo Minsk 3-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
KF Laci 1-0 Anorthosis Famagusta
Stadiumi Laci
Aggregate: 2-2 (KF Laci Win on away goals)
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Irtysh Pavlodar 0-1 Trakai
Pavlodar Central Stadium
Aggregate: Trakai 1-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Viitorul Constanta 0-0 Racing FC
Stadionul Viitorul
Aggregate: Viitorul Constanta 2-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Gandzasar FC 2-1 Lech Poznan
Gandzasar Stadium
Aggregate: Lech Poznan 3-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Slavia Sofia 2-1 Ilves
Vasil Levski National Stadium
Aggregate: Slavia Sofia 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Molde FK 5-1 Glenavon
Aker Stadion
Aggregate: Molde FK 6-3
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Nomme Kalju 1-0 Stjarnan
Kadrioru Stadion
Aggregate: Stjarnan 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Gzira United 0-1 Radnicki Nis
Ta'Qali National Stadium
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
SK Slovan Bratislava 5-0 Milsami
Stadion Pasienky
Aggregate: SK Slovan Bratislava 9-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time - Penalty Kicks
Riga FC (3) 1-0 (5) CSKA Sofia
Skonto Stadions
Aggregate: Level 1-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
AIK 1-1 Shamrock Rovers
Friends Arena
Aggregate: AIK 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
BK Häcken 1-2 FK Liepaja
Bravida Arena
Aggregate: BK Häcken 4-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Maccabi Tel-Aviv 1-0 Ferencvaros
Netanya Stadium
Aggregate: Maccabi Tel-Aviv 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Vardar Skopje 0-2 Pyunik
Phillip II Arena
Aggregate: Pyunik 3-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Keshla FK 2-1 Balzan
Dalga Arena
Aggregate: Balzan 5-3
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Dinamo Tbilisi 1-2 DAC Dunajska Streda
Boris Paichadze Stadium
Aggregate: DAC Dunajska Streda 3-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Zaria Balti 1-1 Gornik Zabrze
Stadionul Zimbru
Aggregate: Gornik Zabrze 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Apollon Limassol 2-0 FC Stumbras
GSP
Aggregate: Apollon Limassol 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Sarpsborg 08 2-0 IBV
Sarpsborg Stadion
Aggregate: Sarpsborg 08 6-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Zalgiris Vilnius 1-1 KI Klaksvik
LFF Stadium
Aggregate: Zalgiris Vilnius 3-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Shakhtyor Salihorsk 2-0 Connah's Quay Nomads
Stroitel Stadium
Aggregate: Shakhtyor Salihorsk 5-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time - Penalty Kicks
KF Prishtina (4) 0-0 (5) Fola Esch
Fadil Vokrri Stadium
Aggregate: Level 0-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Nordsjaelland 2-1 Cliftonville FC
Right to Dream Park
Aggregate: Nordsjaelland 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Progres Niederkorn 0-1 Gabala
Municipal de la Ville de Differdange
Aggregate: Progres Niederkorn 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Beitar Jerusalem 1-2 Chikhura Sachkhere
Teddy Stadium
Aggregate: Chikhura Sachkhere 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
FC Copenhagen 1-1 KuPS Kuopio
Telia Parken
Aggregate: FC Copenhagen 2-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Luftetari Gjirokaster 3-3 FK Ventspils
Elbasan Arena
Aggregate: FK Ventspils 8-3
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
NK Maribor 2-0 Partizan Tirana
Ljudski Vrt
Aggregate: NK Maribor 3-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
FK Sarajevo 3-0 Banants
Olympic Stadium Asim Ferhatovic Hase
Aggregate: FK Sarajevo 5-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Partizan 3-0 FK Rudar Pljevlja
Stadion Partizana
Aggregate: Partizan 6-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Trencin 1-1 FK Buducnost Podgorica
Stadium Myjava
Aggregate: Trencin 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Mladost Podgorica 1-2 B36 Torshavn
Podgorica City Stadium
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Dundalk 2-1 FC Levadia Tallinn
Oriel Park
Aggregate: Dundalk 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Osijek 2-1 FC Petrocub Hincesti
Gradski Stadion vrt
Aggregate: Osijek 3-2
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Tre Fiori 0-3 Rudar Velenje
Stadio di Fiorentino
Aggregate: Rudar Velenje 10-0
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
NSI Runavik 4-6 Hibernian
Svangaskarð
Aggregate: Hibernian 12-5
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Coleraine F.C. 0-2 Spartak Subotica
The Showgrounds
Aggregate: Spartak Subotica 3-1
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Ujpest 4-0 Neftchi Baku
Szusza Ferenc Stadium
Aggregate: Ujpest 5-3
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Domzale 1-1 NK Siroki Brijeg
Sportni Park Domzale
Aggregate: 3-3 (Domzale Win on away goals)
Final Boxscore
First Qualifying Rd
Full Time
Fimleikafelag Hafnarfjaroar 0-0 FC Lahti
Kaplakriki
Aggregate: Fimleikafelag Hafnarfjaroar 3-0
Final Boxscore
 
Sports Data API Powered by STATS © 2018 by STATS.
Any commercial use or distribution without the express written consent of STATS is strictly prohibited.

Partner of USATODAY Sports Digital Properties